Clerk Search

Clerk Search

 

Alabama Clerk Of Courts
Alaska Clerk Of Courts
Arizona Clerk Of Courts
Arkansas Clerk Of Courts
California Clerk Of Courts
Colorado Clerk Of Courts
Connecticut Clerk Of Courts
Delaware Clerk Of Courts
Florida Clerk Of Courts
Georgia Clerk Of Courts
Hawaii Clerk Of Courts
Idaho Clerk Of Courts
Illinois Clerk Of Courts
Indiana Clerk Of Courts
Iowa Clerk Of Courts
Kansas Clerk Of Courts
Kentucky Clerk Of Courts
Louisiana Clerk Of Courts
Maine Clerk Of Courts
Maryland Clerk Of Courts
Massachusetts Clerk Of Courts
Michigan Clerk Of Courts
Minnesota Clerk Of Courts
Mississippi Clerk Of Courts
Missouri Clerk Of Courts
Montana Clerk Of Courts
Nebraska Clerk Of Courts
Nevada Clerk Of Courts
New Hampshire Clerk Of Courts
New Jersey Clerk Of Courts
New Mexico Clerk Of Courts
New York Clerk Of Courts
North Carolina Clerk Of Courts
North Dakota Clerk Of Courts
Ohio Clerk Of Courts
Oklahoma Clerk Of Courts
Oregon Clerk Of Courts
Pennsylvania Clerk Of Courts
Rhode Island Clerk Of Courts
South Carolina Clerk Of Courts
South Dakota Clerk Of Courts
Tennessee Clerk Of Courts
Texas Clerk Of Courts
Utah Clerk Of Courts
Vermont Clerk Of Courts
Virginia Clerk Of Courts
Washington Clerk Of Courts
West Virginia Clerk Of Courts
Wisconsin Clerk Of Courts
Wyoming Clerk Of Courts

 

Links to the websites of the Clerks of Court for the state of Florida

Contact Information for Each County

 

ALACHUA COUNTY

CLERK: BUDDY IRBY
Administrative Assistant: Cheryl Jordan
P.O. Box 600, Gainesville, FL 32602
or 201 E. University Ave., Gainesville, FL 32601
Telephone (352) 374-3636 (352) 374-3636
Fax (352) 338-3201
Alachua

BAKER COUNTY

CLERK: AL FRASER
Chief Deputy / Secretary: Donna Stafford
339 E. Macclenny Avenue, Suite 113
Macclenny, FL 32063
Telephone (904) 259-8113 (904) 259-8113
Fax (904) 259-4176
Baker

BAY COUNTY

CLERK: BILL KINSAUL
Chief Deputy Court: Jody Walls
Chief Deputy Finance & Operations: Joey Rogers
Secretary: Sherrie Canaday
P.O. Box 2269, Panama City, FL 32402
or 300 East 4th Street, Panama City, FL 32401
Telephone (850) 763-9061 (850) 763-9061
Fax (850) 747-5188
SUNCOM 777-5100
Bay

BRADFORD COUNTY

CLERK: RAY NORMAN
Secretary: L Marlene K. Stafford
P.O. Drawer B, Starke, FL 32091
or 945 N. Temple Ave., Starke, FL 32091
Telephone (904) 966-6280 (904) 966-6280 Fax (904) 966-6256
Bradford

BREVARD COUNTY

CLERK: SCOTT ELLIS
Chief Deputy: Pattie Smith
Secretary: Vicki Robinson
P.O. Box 999, Titusville, FL 32781-0239
or 400 South Street, Titusville, FL 32780
Telephone (321) 637-2017 (321) 637-2017
Fax (321) 264-6940
SUNCOM 320-4293
Brevard

BROWARD COUNTY

CLERK: HOWARD C. FORMAN
Chief Administrator: Iris Siple (954) 831-7173 (954) 831-7173
Fax (954) 831-7619
Administrative Assistant: Kathy Mayes (954) 831-7019 (954) 831-7019
201 S. E. 6th Street, Room 136
Ft. Lauderdale, FL 33301
Telephone (954) 831-7019 (954) 831-7019
Fax (954) 831-7047

Broward County Recording Information:

When recording by mail, please include a self-addressed, postage-paid return envelope of sufficient size to easily insert your documents.

Make checks payable to:

BROWARD COUNTY BOARD OF COUNTY COMMISSIONERS or BROWARD COUNTY BOCC

ADDRESS FOR RECORDING:

Recording Section, Room 114
115 South Andrews Avenue
Fort Lauderdale, Florida 33301

ADDRESS FOR CERTIFIED COPIES OF PREVIOUSLY RECORD DOCUMENTS:

Search & Copy Section, Room 119
115 South Andrews Avenue
Fort Lauderdale, Florida 33301

For additional information:

Call Center: (954) 831-4000 (954) 831-4000

CALHOUN COUNTY

CLERK: RUTH W. ATTAWAY
Administrative Assistant: Wendy Doyal
20859 Central Avenue E., Room 130
Blountstown, FL 32424
Telephone (850) 674-4545 (850) 674-4545
Fax (850) 674-5553
Calhoun

CHARLOTTE COUNTY

CLERK: BARBARA T. SCOTT
Chief Deputy, Board Services: Tommy Q. White
Chief Deputy of Courts, Records & Administration: Jim Masch
Executive Secretary to the Clerk: Marie Churchill
Secretary: Sandra Colon
P.O. Box 511687-1687, Punta Gorda, FL 33951
or 350 East Marion Ave., Punta Gorda, FL 33951-1687
Telephone (941) 505-4716 (941) 505-4716 Punta Gorda
Fax (941) 505-4749
Charlotte

CITRUS COUNTY

CLERK: BETTY STRIFLER
Administrative Assistant: Tammi Hunnicutt
110 North Apopka Avenue
Inverness, FL 34450-4299
Telephone (352) 341-6481 (352) 341-6481
Fax (352) 341-6491
SUNCOM 632-6481
Citrus

CLAY COUNTY

CLERK JAMES B. JETT
Chief Deputy Clerk: Doris Stotler
Administrative Assistant: Norma Dunn
P.O. Box 698, Green Cove Springs, FL 32043
or 825 North Orange Ave., Green Cove Springs, FL 32043
Telephone (904) 284-6317 (904) 284-6317
Fax (904) 284-6390
SUNCOM 827-6317
Clay

COLLIER COUNTY

CLERK: DWIGHT E. BROCK
Secretary: Sue Barbiretti
P.O. Box 413044, Naples, FL 34101-3044
or 3301 Tamiami Trail East, Naples, FL 34112
Telephone (239) 252-2745 (239) 252-2745
Fax (239) 252-2755
Collier

COLUMBIA COUNTY

CLERK: P. DEWITT CASON
Chief Deputy: Patricia Perry
Administrative Secretary: Linda Odom
P.O. Box 2069, Lake City, FL 32056
or 173 N.E. Hernando Ave., Lake City, FL 32055
Telephone (386) 758-1342 (386) 758-1342 or (386) 758-1041 (386) 758-1041
Fax (386) 719-7457
SUNCOM 839-1342 or 839-1191
Columbia

DESOTO COUNTY

CLERK: MITZIE W. McGAVIC
Chief Deputy: Kathie McHargue
115 East Oak Street, Arcadia, FL 34266-2401
Telephone (863) 993-4876 (863) 993-4876
Fax (863) 993-4669
DeSoto

DIXIE COUNTY

CLERK: DANA JOHNSON
P.O. Box 1206, Cross City, FL 32628-1206
or 214 N.E. 351 Hwy., Suite M Cross City, FL 32628-1206
Telephone (352) 498-1200 (352) 498-1200
Fax (352) 498-1201
SUNCOM 656-1200
Dixie

DUVAL COUNTY

CLERK: JIM FULLER
Chief Assistant Clerk: Gordon Morgan
Special Assistant/Administration: Sharen Weisen
Duval County Courthouse, Room 103, 330 East Bay Street, Jacksonville, FL 32202-2919
Telephone (904) 630-2039 (904) 630-2039
Fax (904) 630-2950
Duval

ESCAMBIA COUNTY

CLERK: ERNIE LEE MAGAHA
Chief Deputy Clerk: Lisa N. Bernau
Director Judicial Services: Rita K. Davis
190 Governmental Ctr., Rm. 23001
Pensacola, FL 32502
Telephone (850) 595-4310 (850) 595-4310
Fax (850) 595-4316
SUNCOM 695-4310
Escambia

FLAGLER COUNTY

CLERK: GAIL WADSWORTH
1769 East Moody Blvd., Bldg. #1, Bunnell, FL 32110
Telephone (386) 313-4400 (386) 313-4400
Fax (386) 313-4353
SUNCOM 370-7410
Flagler

FRANKLIN COUNTY

CLERK: MARCIA JOHNSON
Administrative Assistant: Michael Moron
33 Market St., Ste. 203, Apalachicola, FL 32320
Telephone (850) 653-8861 (850) 653-8861 ext. 103
Clerk-Board Fax (850) 653-4795
Fax (850) 653-2261
Franklin

GADSDEN COUNTY

CLERK: NICHOLAS THOMAS
Executive Assistant: Glenda McPherson
P.O. Box 1649, Quincy, FL 32353
or 10 East Jefferson Street, Quincy, FL 32351
Telephone (850) 875-8601 (850) 875-8601 ext. 224
Fax (850) 875-8612
Gadsden

GILCHRIST COUNTY

CLERK: JOSEPH W. GILLIAM
Administrative Assistant: Denise Troyer
112 S. Main St., Trenton, FL 32693
Telephone (352) 463-3170 (352) 463-3170
Fax (352) 463-3166
Gilchrist

GLADES COUNTY

CLERK: JOE FLINT
Chief Deputy: Brenda Choban
Senior Deputy: Sandra Brown
Court Supervisor: Sandra Brown
P.O. Box 10, Moore Haven, FL 33471
or 500 Avenue J, Suite 102, Moore Haven, FL 33471
Telephone (863) 946-6010 (863) 946-6010
Fax (863) 946-0560
Glades

GULF COUNTY

CLERK: REBECCA NORRIS
Secretary: Kari Summers
1000 Cecil G. Costin, Sr. Blvd., Rm. 148
Port St. Joe, FL 32456
Telephone (850) 229-6113 (850) 229-6113
Fax (850) 229-1990
Gulf

HAMILTON COUNTY

CLERK: W. GREG GODWIN
207 N.E. 1st Street, Room 106, Jasper, FL 32052
Telephone (386) 792-1288 (386) 792-1288
Fax (386) 792-3524
SUNCOM 888-1288
Hamilton

HARDEE COUNTY

CLERK: B. HUGH BRADLEY
Director of Administration Margret Henderson
P.O. Drawer 1749, Wauchula, FL 33873
or 417 West Main Street, Room 214, Wauchula, FL 33873
Telephone (863) 773-4174 (863) 773-4174
Fax Administration/Accounting (863) 773-4422 (863) 773-4422
Civil/Family/Jury/Probate/Juvenile (863) 773-9636 (863) 773-9636
Felony/Misdemeanor/Traffic (863) 773-9637 (863) 773-9637
BCC Records/Recording/Marriage Lic/Passports (863) 773-3295 (863) 773-3295
Hardee

HENDRY COUNTY

CLERK: BARBARA BUTLER
Secretary: Anita Bischel
25 Hickpochee Ave., LaBelle, FL 33935
Telephone (863) 675-5217 (863) 675-5217
Fax (863) 675-5238
SUNCOM 735-4217
Hendry

HERNANDO COUNTY

CLERK: KAREN NICOLAI
Administrative Services: Manager Judy Korbus
20 North Main Street, Room 130, Brooksville, FL 34601
Telephone – Office (352) 754-4201 (352) 754-4201
Fax (352) 754-4239
SUNCOM 669-4201
Hernando

HIGHLANDS COUNTY

CLERK: ROBERT GERMAINE
Administrative Assistant: Teresa J. Burley
590 South Commerce Avenue, Sebring, FL 33870-3867
Telephone (863) 402-6565 (863) 402-6565
Fax (863) 402-6768
SUNCOM 718-6565
Highlands

HILLSBOROUGH COUNTY

CLERK: PAT FRANK
Director of Clerk’s Administration: Rachel Diny
P.O. Box 1110, Tampa, FL 33601
or County Center, 13th Floor, 601 E. Kennedy Blvd.
Tampa, FL 33602
Telephone (813) 276-8100 (813) 276-8100
Fax (813) 272-6518
SUNCOM 543-8100
Hillsborough

HOLMES COUNTY

CLERK: CODY TAYLOR
Chief Deputy: Elizabeth A. Arnold
201 N. Oklahoma St. Bonifay, FL 32425
Telephone (850) 547-1100 (850) 547-1100
Fax (850) 547-6630
Holmes

INDIAN RIVER COUNTY

CLERK: JEFFREY K. BARTON
Chief Deputy: Jeffrey Smith
2000 16th Avenue, Vero Beach, FL 32960
Telephone (772) 770-5185 (772) 770-5185
Fax (772) 770-5008
SUNCOM 268-5160
Indian River

JACKSON COUNTY

CLERK: DALE RABON GUTHRIE
Administrative Asst. / Chief Deputy: Lynn Gosnell
4445 Lafayette Street, Marianna, FL 32446
Telephone (850) 482-9552 (850) 482-9552
Fax (850) 482-7849
SUNCOM 789-9552
Jackson

JEFFERSON COUNTY

CLERK: KIRK REAMS
County Courthouse, Room 10, Monticello, FL 32344
Telephone (850) 342-0218 (850) 342-0218 ext. 232
Fax (850) 342-0222
Jefferson

LAFAYETTE COUNTY

CLERK: RICKY LYONS
Administrative Assistant: Annette Lawson
Court Supervisor: Misty Shows
Finance Director: Steve Land
Secretary: Misty Shows
120 West Main Street, Mayo, FL 32066
Telephone (386) 294-1600 (386) 294-1600 ext. 4230
Fax (386) 294-4231
Lafayette

LAKE COUNTY

CLERK: NEIL KELLY
Administrative Assistant: Donna Bowers
550 West Main Street, Tavares, FL 32778-3115
Telephone (352) 742-4100-General Information
Fax (352) 742-4110-Executive Office
Fax (352) 742-4166-Courts Area/Traffic
Telephone (352) 742-4102-Executive Office
Lake

LEE COUNTY

CLERK: CHARLIE GREEN
Executive Assistant: Laura Bennett
P. O. Box 2469, Ft. Myers, FL 33902
or 1700 Monroe Street, Ft. Myers, FL 33901
Telephone (239) 533-5000 (239) 533-5000 (main)
SUNCOM 726-2646 (main)
Lee

LEON COUNTY

CLERK: BOB INZER
Chief Deputy: John Stott
Executive Assistant: Cathy Mills
301 South Monroe Street, Tallahassee, FL 32301
Telephone (850) 577-4000 (850) 577-4000
Fax (850) 577-4013
Leon

LEVY COUNTY

CLERK: DANNY J. SHIPP
Chief Deputy/Administrative Asst.: Sheila Rees
Secretary: Ann Moody
355 Court Street, Bronson, FL 32621
Telephone (352) 486-5266 (352) 486-5266
Fax (352) 486-5166
SUNCOM 645-5276
Levy

LIBERTY COUNTY

CLERK: ROBERT HILL
Chief Deputy: Charla Kearce
Chief Deputy: Kathleen E. Brown
Finance Officer: Charla Kearce
Circuit Court Clerk: Kathleen E. Brown
Clerk’s Finance: Stacey Roddenberry
P.O. Box 399, Bristol, FL 32321
Telephone (850) 643-2215 (850) 643-2215 or (850) 643-2237 (850) 643-2237
Fax (850) 643-2866
Liberty

MADISON COUNTY

CLERK: TIM SANDERS
P.O. Box 237, Madison, FL 32341-0237
or 125 SW Range Avenue, Madison, FL 32340
Telephone (850) 973-1500 (850) 973-1500 or (850) 973-8000 (850) 973-8000
Fax (850) 973-3471
Madison

MANATEE COUNTY

CLERK: R. B. “CHIPS” SHORE
Administrative Assistant: Kathy Fleming
P.O. Box 25400, Bradenton, FL 34206
or 1115 Manatee Avenue W., Bradenton, FL 34205
Telephone (941) 749-1800 (941) 749-1800
Fax (941) 741-4082
SUNCOM 527-4400
Manatee

MARION COUNTY

CLERK: DAVID R. ELLSPERMANN
Chief Deputy, Admin. Services: John “Jack” Suess 352-671-5608 352-671-5608
Chief Deputy, Court Mgmt.: Maribeth Hudson 352-671-5607 352-671-5607
Executive Assistant: Peggy McClellan 352-671-5603 352-671-5603
110 N. W. 1st Avenue, Ocala, FL 34475
Telephone (352) 671-5604 (352) 671-5604
Fax (352) 671-5600
SUNCOM 667-3300
Marion

MARTIN COUNTY

CLERK: MARSHA EWING
Executive Assistant: Becky Brockschmitt
Administrative Services Manager: Kathy Peterson
P.O. Drawer 9016, Stuart, FL 34995
or 100 E. Ocean Blvd., Stuart, FL 34994
Telephone (772) 288-5576 (772) 288-5576
Fax (772) 288-5548
Martin

MIAMI-DADE COUNTY

CLERK: HARVEY RUVIN
Executive Assistant: Michael Henderson (305) 349-7396 (305) 349-7396
Chief Information Officer Clerk’s Office: Thomas G. James (305) 349-5758 (305) 349-5758
Senior Deputy Clerk: Barbara Fernandez (305) 349-5878 (305) 349-5878
Senior Deputy Clerk: William Oliver (305) 375-1138 (305) 375-1138
Senior Deputy Clerk: Ricky Schechtman (305) 548-5519 (305) 548-5519
Senior Executive Secretary: Willie Mae Bethel
73 West Flagler Street, Suite 242, Miami, FL 33130
Telephone (305) 349-7333 (305) 349-7333
Fax (305) 349-7403; (305) 349-7404
Miami-Dade

MONROE COUNTY

CLERK: DANNY L. KOLHAGE
Secretary: Isabel Desantis
500 Whitehead Street, Key West, FL 33040
Telephone (305) 294-4641 (305) 294-4641 ext. 3314
Fax (305) 295-3663
SUNCOM 474-3314
Monroe

NASSAU COUNTY

CLERK: JOHN CRAWFORD
Executive Assistant to the Clerk: Karen Struss
Chief of Staff / Operations: Jerry Greeson
Administrative Assistant: Lori Gamble
76347Veterans Way, Yulee, FL 32097
Telephone (904) 548-4600 (904) 548-4600
Fax (904) 548-4508
SUNCOM 848-5700
Nassau

OKALOOSA COUNTY

CLERK: DON HOWARD
Chief Deputy Clerk: Kathy Henley
101 E. James Lee Blvd., Room 210, Crestview FL 32536
Telephone (850) 689-5000 (850) 689-5000 or 850-651-7200 850-651-7200
Fax (850) 689-5832
SUNCOM 698-5821
Okaloosa

OKEECHOBEE COUNTY

CLERK: SHARON ROBERTSON
Executive Assistant: Wanda Shaffer
312 N.W. 3rd Street, Okeechobee, FL 34974
Telephone (863) 763-2131 (863) 763-2131
Fax (863) 763-1557
Okeechobee

ORANGE COUNTY

CLERK: LYDIA GARDNER
Chief Administrative Officer: Colleen Reilly
Customer Services Administrator: Carmen Velazquez
Court Operations Administrator: Karl Goodwin
Civil Service Administrator: Deb Ivankow
Community Services Administrator: Marlene Muscatello
Administrative Services Administrator: Alphonso Jefferson
Assistant Administrative Officer: John Ames
Chief Information Officer: Gino Butto
Director of Communications/Public Affairs: Leesa Bainbridge
Legal Counsel: Steve Carter
Assistant to the Clerk: Jami Gentry
Sr. Executive Assistant: Mikki Castro
Sr. Executive Assistant: Philippa Finegan
P.O. Box 4994, Orlando, FL 32802-4994
or 425 N. Orange Ave., Suite 2110, Orlando, FL 32801
Telephone (407) 836-2000 (407) 836-2000
Fax (407) 836-2269
SUNCOM 356-2060
Orange

OFFICE OF THE ORANGE COUNTY COMPTROLLER

COMPTROLLER: MARTHA O. HAYNIE
Chief Deputy: Jim Moye
Executive Assistant: Joan Randolph
Executive Secretary: Anne McAfee
Legal Secretary: Elizabeth Quinones
201 S. Rosalind Ave., 4th Floor, Orlando, FL 32801
Telephone (407) 836-5690 (407) 836-5690
Fax (407) 836-5599
Orange Comptroller

OSCEOLA COUNTY

CLERK: MALCOM THOMPSON
Chief Deputy: Kimberly A. Hennecy
Assistant Chief Deputy: Johnny Overstreet
Administrative Aides: Peggy Lay, and Latifa Ramdani
2 Courthouse Square, Suite 2000, Kissimmee, FL 34741
Telephone (407) 742-3500 (407) 742-3500
Fax (407) 742-3699
Osceola

PALM BEACH COUNTY

CLERK & COMPTROLLER: SHARON BOCK
Executive Administrator: Diana H. Johnson
Executive Assistant: Nicole R. Blanton
Executive Administrator Assistant: Nancie L. Morrison
P.O. Box 229, West Palm Beach, FL 33402
or 301 North Olive, 9th Floor, West Palm Beach, FL 33401
Telephone (561) 355-2996 (561) 355-2996
Fax (561) 355-6727
Palm Beach

PASCO COUNTY

CLERK: PAULA O’NEIL
Secretary: Blanca Bonilla
7530 Little Road, Suite 106, New Port Richey, FL 34654
P.O. Box 338, New Port Richey, FL 34656-0338
Telephone (727) 847-8031 (727) 847-8031 – New Port Richey
(352) 521-4274 (352) 521-4274 Ext. 8031 – Dade City
Pasco

PINELLAS COUNTY

CLERK: KEN BURKE
Office Administrator: Karen Lamb
315 Court Street, Room 400, Clearwater, FL 33756
Telephone: (727) 464-3341 (727) 464-3341
FAX: (727) 464-4162
SUNCOM: 570-3341
Pinellas

POLK COUNTY

CLERK: RICHARD WEISS
Clerk’s Assistant: Kathy Hartley
P.O. Box 9000, Drawer CC-1, Bartow, FL 33831
or 255 N. Broadway, Bartow, FL 33830
Telephone (863) 534-4000 (863) 534-4000
Fax (863) 534-4584
Polk

PUTNAM COUNTY

CLERK: TIM SMITH
Chief Deputy: Kenny Downs
Administrative Assistant: Charlotte Sellars
410 St. Johns Avenue, Palatka, FL 32177
Telephone (386) 329-0361 (386) 329-0361
Fax (386) 329-0888/0889
SUNCOM 869-0361
Putnam

ST. JOHNS COUNTY

CLERK: CHERYL STRICKLAND
Chief Deputy: George Lareau
Administrative Assistant: Lydia Simmons
4010 Lewis Speedway, St. Augustine, FL 32095
Telephone (904) 819-3600 (904) 819-3600
Fax (904) 819-3661
St. Johns

ST. LUCIE COUNTY

CLERK: JOE SMITH
2300 Virginia Avenue, Fort Pierce, FL 34982
Telephone (772) 462-6900 (772) 462-6900
Fax (772) 462-1614
St. Lucie

SANTA ROSA COUNTY

CLERK: MARY M. JOHNSON
Chief Deputy – Finance: Susan Jones Hoodless (850) 983-1951 (850) 983-1951
Chief Deputy – Courts / IT: Adair Cotton (850) 981-5536 (850) 981-5536
Chief Deputy – Administration: James Ward (850) 983-1977 (850) 983-1977
6495 Caroline St., Suite A, Milton, FL 32570
Telephone (850) 983-1974 (850) 983-1974
Fax (850) 983-1986
Santa Rosa

SARASOTA COUNTY

CLERK: KAREN E. RUSHING
Chief Deputy: Janet C. Cantees
Executive Assistant: Sheryl Higginbotham
Senior Executive Secretary: Theresa McCarthy
Sarasota County Courthouse, 2000 Main St.
Sarasota, FL 34237
Telephone Court Director (941) 861-7609 (941) 861-7609
All other inquiries (941) 861-7400 (941) 861-7400
Fax (941) 861-7453
Sarasota

SEMINOLE COUNTY

CLERK: MARYANNE MORSE
Chief Deputy: Bruce McMenemy
Executive Assistant: Haydee Ortiz
Special Assistants: Tammy Lowe / Selene Worley
P.O. Box 8099, Sanford, FL 32772-8099
or 301 N. Park Avenue, Sanford, FL 32771-1243
Telephone (407) 665-4335 (407) 665-4335
Fax (407) 330-7193
Seminole

SUMTER COUNTY

CLERK: GLORIA R. HAYWARD
Executive Assistant: Kathy Howton
Sr. Administrative Assistant: Erin Munz
209 North Florida Street, Bushnell, FL 33513
Telephone (352) 793-0211 (352) 793-0211
Fax (352) 568-6608
SUNCOM 665-0215
Sumter

SUWANNEE COUNTY

CLERK: BARRY BAKER
Executive Administrator: Betty Carver
200 South Ohio Ave. / Dr. MLK, Jr. Ave., Live Oak, FL 32064
Telephone (386) 362-0526 (386) 362-0526
Fax (386) 362-0567
Suncom 889-0526
Suwannee

TAYLOR COUNTY

CLERK: ANNIE MAE MURPHY
Secretary: Cindy Mock
108 N. Jefferson Street, Perry, FL 32347
Telephone (850) 838-3506 (850) 838-3506
Fax (850) 838-3549
SUNCOM 282-3025 or 282-3026
Taylor

UNION COUNTY

CLERK: REGINA H. PARRISH
Secretary: Kim Riggs
55 West Main Street, Union County Courthouse,
Room 103 Lake Butler, FL 32054
Telephone (386) 496-3711 (386) 496-3711
Fax (386) 496-1718
Union

VOLUSIA COUNTY

CLERK: DIANE M. MATOUSEK
101 N. Alabama Ave., Deland, FL 32724
Telephone (386) 822-5710 (386) 822-5710 or (386) 736-5915 (386) 736-5915
Fax (386) 822-5711
SUNCOM 377-5710
Volusia

WAKULLA COUNTY

CLERK: BRENT X. THURMOND
Administrative Assistant: Tempie H. Sailors, (850) 926-0342 (850) 926-0342
3056 Crawfordville Highway, Crawfordville, FL 32327
Telephone (850) 926-0905 (850) 926-0905
Fax (850) 926-0938
Wakulla

WALTON COUNTY

CLERK: MARTHA INGLE
Chief Deputy: Cindy Yates
Administrative Assistant: Crystal Sconiers
P.O. Box 1260, DeFuniak Springs, FL 32435
or 571 U.S. Hwy. 90 East, DeFuniak Springs, FL 32433
Telephone (850) 892-8120 (850) 892-8120
Fax (850) 892-8524
SunCom 676-8120
FL Toll Free (800) 342-0141 (800) 342-0141
Walton

WASHINGTON COUNTY

CLERK: LINDA HAYES COOK
1293 Jackson Ave., Chipley, FL 32428
Telephone (850) 638-6289 (850) 638-6289
Fax (850) 638-6297
SUNCOM 769-6289
Washington

Distribution of the Circuit Courts

Links to the Circuit Courts:

 

Send E-mail

  • Name
  • Email
  • Message: